Każda osoba po zakończeniu kursu na prawo jazdy musi przejść egzamin wewnętrzny. Jak wiadomo egzamin wewnętrzny ma za zadanie sprawdzić czy kandydat może podejść do egzaminu państwowego.

Egzamin wewnętrzny składa się z części:

Zakres części teoretycznej egzaminu, ilość pytań egzaminacyjnych, ich tematyka, sposób oceny egzaminu teoretycznego oraz czas jego przeprowadzenia jest zgodny z zasadami przeprowadzania egzaminu teoretycznego na egzaminie państwowym.

Zakres części praktycznej egzaminu wewnętrznego, kryteria oceny oraz czas trwania są zgodne z zasadami przeprowadzania egzaminu praktycznego na egzaminie państwowym na prawo jazdy. Egzamin wewnętrzny może zostać przerwany jeżeli zachowanie osoby zdającej stworzy zagrożenie w ruchu drogowym, w tym przypadku może zostać przerwany już na placu manewrowym np. poprzez uderzenie pojazdem w tyczkę lub pachołek lub wyjazd kołem poza linię oznaczonego pasa ruchu.  Arkusz przebiegu egzaminu praktycznego  posiada instruktor, który po zakończonym egzaminie podpisuje ją, a następnie osoba egzaminowana.

W przypadku kiedy uzyskamy negatywny wynik egzaminu ustalamy kolejny termin podejścia. Należy jednak zastanowić się, czy nie potrzebujemy dodatkowych lekcji jazdy, aby doszkolić zakres swoich umiejętności.

Egzamin wewnętrzny nie należy do bardzo trudnych egzaminów, dlatego nie powinniśmy się za bardzo tym stresować. Ponadto na egzaminie wewnętrznym będziemy jechać z osobą, którą już wcześniej poznaliśmy na kursie kat. a lub b.

Ta strona korzysta z plików cookie. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.