Daty najbliższych kursów teoretycznych: 24.06.2024, 01.07.2024
Kurs kategorii B

Cena kursu: od 3200 zł

Warunki, które należy spełnić aby zapisać się na kurs prawa jazdy kat. B

 • Wymagany wiek to 18 lat, jest możliwość rozpoczęcia na 3 mies. przed ukończeniem 18stki
 • Przed rozpoczęciem szkolenia należy dostarczyć nr PKK do naszego biura, szczegóły w zakładce Przed Kursem lub prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta
 • Pisemna zgoda rodziców lub opiekunów, jeżeli rozpoczynamy kurs przed 18-tymi urodzinami

Przebieg kursu kategorii B

 • Przy zapisach na kurs otrzymujecie Państwo komplet materiałów do nauki wraz dostępem do aplikacji z testami na prawo jazdy kat. B
 • 30 godzin zajęć teoretycznych (lekcyjnych a nie zegarowych), lub uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu teoretycznego w WORD lub E-learning w domu
 • Kurs pierwszej pomocy
 • 30 godzin zajęć praktycznych (zegarowych), które zaczynamy na stacji BP przy Rondo Rataje w Poznaniu
 • Egzamin wewnętrzny przeprowadzony jest wg tych samych zasad co w WORD

Kurs prawa jazdy kategorii B – nasze pojazdy

 • Nasi kursanci mają możliwość odbywania kursu na prawo jazdy na najnowszych Kia Rio IV, które są wyposażone w klimatyzację oraz takie systemy bezpieczeństwa jak ABS, ESP, SAR, czujniki ciśnienia opon, czujniki parkowania, a więc są to samochody bezpieczne, przestronne i przede wszystkim wygodne. Nasze samochody są identyczne jak te w WORD Poznań, w związku z tym nie podstawiamy ich na egzamin, ale na specjalne życzenie za opłatą możemy to zrobić. Na naszych kursach dokładnie pokazujemy obsługę wszystkich elementów związanych z adaptacją pojazdu dla kierującego, dlatego idąc na egzamin nie ma stresu związanego z nieznajomością samochodu egzaminacyjnego. Statystyki pokazują jednoznacznie, że spośród OSK w Poznaniu szkolimy najwięcej kursantów a w tym najlepiej , bo ciągle na najwyższym poziomie. Ok 50% kursantów zdaje egzamin praktyczny w Word Poznań za pierwszym podejściem.
Voucher na kurs prawa jazdy
 • W naszej ofercie do Państwa dyspozycji są vouchery na prawo jazdy kat. B i innych kategorii, vouchery o określonej wartości pieniężnej oraz vouchery na wybrane usługi. Okazuje się, że voucher jest najlepszą formą prezentu, jeżeli wykupicie Państwo taki voucher na kurs prawa jazdy w OSK SzybkiBill, to otrzymacie od nas ładnie zapakowany voucher do wykorzystania przez obdarowanego.

Dlaczego warto mieć prawo jazdy kategorii B?

Podróżowanie własnym samochodem jest naprawdę wygodne. Nie trzeba martwić się między innymi tym, aby dopasować się do godzin odjazdów autobusów czy też metra lub tramwaju. Ponadto, posiadanie prawo jazdy kategorii B sprawia, że człowiek staje się mniej zależny od innych, ma również większą swobodę w działaniu. Może pojechać do sklepu i w komfortowych warunkach zrobić większe zakupy i przewieźć je samochodem do domu.   Zdanie egzaminu prawa jazdy jest również nieocenione, zwłaszcza dla osób, które mieszkają w nieco mniejszych miejscowościach, gdzie transport komunikacją miejską jest mocno ograniczony i nie ma możliwości swobodnego przemieszczania się. Egzamin na prawo jazdy kategorii B nie należy do najtrudniejszych. Zapisując się na kurs, należy jednak poświęcić nieco czasu na naukę przygotowawczą, tj. między innymi zapoznać się z przepisami ruchu drogowego oraz stosować się do wskazówek instruktora w części praktycznej kursu.   Decydując się na kurs prawa jazdy kategorii B w naszej szkole nauki jazdy Szybki Bill, możesz nie tylko poznać praktyczne zasady jazdy autem, ale także ukończyć przyspieszony kurs teoretyczny w 5dni i praktyczny w 12 dni. Zatrudniamy kadrę doświadczonych instruktorów, którzy dzięki zdobytej na przestrzeni lat wiedzy, nauczą Cię bezpiecznej jazdy oraz poprawnego zachowania się w ruchu drogowym. Jesteśmy wyrozumiali i cierpliwi, zawsze staramy się pomóc naszym kursantom.

Najczęściej zadawane pytania

 • Ile czasu trwa kurs na prawo jazdy kat B?

  Odpowiedź: Kurs prawa jazdy kategorii B trwa zazwyczaj od 3 do 5 tygodni, w zależności od dyspozycyjności kursantów. Aby uzyskać prawo jazdy kategorii B, należy zdać egzamin teoretyczny i egzamin praktyczny. Do egzaminu praktycznego można przystąpić po zdaniu egzaminu teoretycznego i odbyciu szkolenia z instruktorem. W naszej szkole jazdy, jest możliwość przeprowadzenia intensywnego kursu praktycznego, nawet w 12 dni!

 • Ile kosztuje kurs na prawo jazdy kat B w 2024 r.?

  Kurs bez zajęć teoretycznych to koszt ok 3200 PLN. Z kolei kurs z zajęciami teoretycznymi wynosi 3400 PLN.

 • Co obejmuje kurs na prawo jazdy kat B? Ile godzin trzeba wyjeździć?

  Kurs prawa jazdy kategorii B obejmuje 30 godzin zajęć teoretycznych i 30 godzin zajęć praktycznych. Zajęcia teoretyczne obejmują takie tematy, jak bezpieczeństwo na drodze, zasady i przepisy ruchu drogowego oraz konserwacja pojazdu. Zajęcia praktyczne obejmują czas rzeczywistej jazdy, podczas której kursanci uczą się kontrolować samochód i poruszać w ruchu drogowym.

 • Od czego zacząć kurs na prawo jazdy kat B?

  Aby uzyskać prawo jazdy kat. B, należy najpierw odbyć kurs teoretyczny z tego zakresu. Dzięki temu zdobędziesz niezbędne informacje i umiejętności potrzebne do kierowania pojazdem. Po ukończeniu kursu teoretycznego należy przystąpić do kursu praktycznego. Umożliwi on wykorzystanie wiedzy w praktyce i nauczenie się, jak prawidłowo prowadzić samochód. Na koniec należy przystąpić do egzaminów w WORD oraz je zdać, aby otrzymać prawo jazdy. Powodzenia!

 • Co po kursie na prawo jazdy?

  Po ukończeniu kursu na prawo jazdy należy przystąpić do egzaminu teoretycznego i praktycznego. Egzamin teoretyczny sprawdzi znajomość przepisów ruchu drogowego, a egzamin praktyczny - umiejętności prowadzenia auta.

 • Z jakiej strony uczyć się na prawko?

  Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ najlepsza strona do nauki do egzaminu licencyjnego będzie się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb edukacyjnych i preferencji.

 • Ile jest pytań na prawo jazdy kat B 2024?

  W teście na prawo jazdy kat. B 2024 znajdują się 32 pytania. Test trwa 25 minut, a kandydat może uzyskać maksymalnie 74 punkty. Aby zdać, należy uzyskać 68 lub więcej punktów.

 • Ile czeka się na wyrobienie prawa jazdy 2024?

  Czas oczekiwania na prawo jazdy może się różnić w zależności od urzędu, ale na ogół trwa około dwóch tygodni.

 • Na co pozwala prawo jazdy kat B?

  Prawo jazdy kat. B pozwala na prowadzenie auta osobowego, lekkiego pojazdu dostawczego, jednośladu, trójkołowca czy traktora. Innymi słowy, kategoria B daje uprawnienia do kierowania pojazdami osobowymi, dostawczymi lub ciężarowymi, których masa nie przekracza 3,5 tony.

Ceny kursu

Zobacz również inne nasze kursy

Kategoria B

Prawo jazdy kat. A/A2+B

Aby zrobić prawo jazdy dwóch kategorii potrzebne są dwa nr PKK. Możliwość robienia kursów równolegle!

Cena

5600 PLN

Sprawdź
Kategoria B

Intensywny kurs

Szybki kurs na prawo jazdy, lekcje prowadzone są z instruktorami mającymi uprawnienia egzaminatorów.

Cena

3600 PLN

Sprawdź
Kategoria B

Jazdy doszkalające

Godziny doszkalające są ustalane indywidualnie. Szkolenie odbywa się w blokach dwugodzinnych lub trzygodzinnych

Cena

100 PLN

Sprawdź
Kategoria B

Kurs w jęz. angielskim

Kurs dla obcokrajowców, indywidualnie dostosowane godziny zajęć. Kompletny zestaw testów i materiałów.

Cena

4000 PLN

Sprawdź
Kategoria B

Voucher na prawo jazdy

Najlepszy prezent to taki, który jest potrzebny a obdarowana osoba będzie się nim cieszyć.

Cena

500 PLN

Sprawdź
Przed kursem

Przed rozpoczęciem każdego kursu należy uzyskać PKK. Jest to profil kandydata na kierowcę w Wydziale Komunikacji lub Starostwie Powiatowym.

Sprawdź

Ta strona korzysta z plików cookie. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.