Prawo jazdy jesienią

Umiejętność prowadzenia auta jest niezwykle przydatna. Własny samochód to duża wygoda i niezależność, a co za tym wszystkim idzie, łatwiejsze funkcjonowanie. Czy kurs prawa jazdy jesienią jest dobrym pomysłem? Wbrew pozorom, najlepszym. Więcej na ten temat poniżej.

Prawo jazdy jesienią – dlaczego warto?

Większość osób decyduje się na kurs prawa jazdy od razu po ukończeniu 18 lat. Zazwyczaj są to osoby w ostatnich klasach szkoły średniej lub studenci pierwszych roczników oraz osoby zaczynające życie zawodowe po ukończonej edukacji. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego łatwiej jest dołożyć sobie kolejne zobowiązanie w postaci kursu na prawo jazdy. W wakacyjne dni, gdy cieszymy się czasem wolnym lub krótkim urlopem, zmobilizowanie się do nauki zasad ruchu drogowego, jest trudne. Po powrocie do codziennej rutyny kolejne zadania  nie będą już takim utrudnieniem.

Prawo jazdy jesienią – nauka pływania w głębokiej wodzie

Jesień to czas zróżnicowanej pogody, od słonecznych i ciepłych dni, po deszczowe i chłodne. Wbrew pozorom, lepiej uczyć się jazdy w niesprzyjających warunkach, niż w idealnych. Podczas nauki jazdy siedzi obok nas doświadczony instruktor, który odpowiednio zareaguje i poinstruuje, jak należy postąpić, gdy droga jest śliska lub widoczność ograniczona. Kiedy uczymy się jeździć w pogodne dni, gdy droga jest sucha, nie mamy szansy doświadczyć, jak zachowuje się auto w trudniejszych warunkach i przeżywamy szok, gdy już jako samodzielni kierowcy natrafiamy na jesienną aurę. Jesienny kurs prawa jazdy umożliwia nam poznanie zarówno korzystnych jak i niekorzystnych warunków oraz ukształtuje w nas właściwe reakcje i nawyki.

Prawo jazdy jesienią – lekcja kultury jazdy

Musimy pamiętać, że nie jesteśmy jedynymi użytkami ruchu drogowego. Z jezdni korzystają inne pojazdy, rowerzyści i piesi. Prowadząc pojazd w słoneczny dzień, możemy skupić się na tym, by przebyć trasę w bezpieczny sposób, nie stwarzając niebezpieczeństwa na drodze. W jesienne, deszczowe dni musimy bardziej koncentrować się na innych użytkownikach drogi. Kałuże na jezdni, przy krawężniku to wówczas normalne zjawisko. Wjeżdżając w nie, rozbryzgujemy brudną wodę z kałuży na chodnik zajęty przez pieszych. Oczywiście pochlapanie pieszego nie zabije go i nie jest wykroczeniem, ale jest wysoce niekulturalne. Dlatego warto wyrobić prawo jazdy jesienią, gdyż wtedy nabywamy nawyk kulturalnej jazdy już od samego początku.

Ta strona korzysta z plików cookie. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.