Przygotowanie mentalne przed egzaminem
Od czego zaczynamy?

Jak wiadomo najważniejszym elementem jest przygotowanie mentalne, które należy zastosować przed przystąpieniem do kursu na prawo jazdy. Aby zmniejszyć stres należy wybrać odpowiedni ośrodek szkolenia kierowców, który zatroszczy się o nasz kurs w każdym możliwym detalu. Dobry instruktor przygotuje nas odpowiednio do egzaminu, co nie będzie powodować u nas zdenerwowania, a egzamin zdamy bez wysiłku i stresu. Pamiętaj jednak o tym, że kiedy czujesz się niepewnie wykup dodatkowe godziny, które dodatkowo przygotują cię do zdania egzaminu. Kurs nauki jazdy jest właśnie po to, aby przygotować osoby do prowadzenia pojazdu zgodnie z przepisami.

Przed kursem powinniśmy dokładnie dowiedzieć się na czym on polega i co będzie się odbywać w czasie trwania kursu i jak będzie wyglądać państwowy egzamin. Nauka nie jest, aż tak stresująca, natomiast jazdy mogą wywołać u niektórych zdenerwowanie. Niektórzy uważają, że egzaminatorzy są surowi i straszni. Nie zawsze tak jest. My sami stwarzamy niepotrzebne emocje, które później przeobrażają się w dodatkowy stres i zdenerwowanie.

Kiedy stresuje nas obecność innej osoby…

Jeżeli jednak stresujesz się obecnością nowej osoby w samochodzie zainspiruj się tym, aby wykupić jazdy u innego instruktora, a to na pewno pomoże ci się przełamać. Można jednak prosić o to aby na egzaminie praktycznym państwowym uczestniczył instruktor, który uczył nas od samego początku. Pamiętaj, aby nie słuchać opowiadań innych osób, którzy przez negatywny egzamin źle mówią o nim. Mogą to być jedynie subiektywne odczucia niezgodne z prawdą, które będą powodować niepotrzebny stres. Egzamin nie jest, aż taki straszny i duża liczba osób zdaje go za pierwszym razem. Trzeba tylko ze spokojem podejść do tego i nie przejmować się opinią innych.

Jaką porę dnia i roku wybrać na egzamin?
Czy warto czekać w WORD-zie godzinę przed?

Panie i panowie, nie przesiadujcie godzinami w WORD-zie czekając na egzamin, ponieważ takie oczekiwanie podnosi ciśnienie, a ono powoduje lęk przed zdawaniem egzaminu. Nigdy nie myśl, że egzaminator próbuje zrobić coś specjalnie, abyś nie zdał egzaminu. Prawda jest taka, że w samochodzie znajdują się kamery i egzaminator nie może utrudniać nam zdawania egzaminu. On nie jest naszym wrogiem, tylko osobą mającą zweryfikować nasze umiejętności. Jego zadaniem jest zrealizowanie zadań egzaminacyjnych zgodnie z rozporządzeniem. Egzamin na prawo jazdy nie jest aż taki straszny, pamiętaj jednak, że jeśli wyjątkowo mocno się stresujesz, zrelaksuj się i pomyśl o czymś przyjemnym, jedz gorzką czekoladę i staraj się unikać napojów zawierających kofeinę, herbaty ziołowe również mogą pomóc.

Ta strona korzysta z plików cookie. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.