Właściwy wybór szkoły jazdy – na co zwrócić uwagę

Właściwy wybór szkoły jazdy

Mało kto w dzisiejszych czasach wyobraża sobie życie bez posiadania prawa jazdy. Oczywiście, aby je mieć należy ukończyć właściwy kurs oraz zdać egzamin państwowy.  Osiągnięcie sukcesu uzależnione jest w dużej mierze od właściwego wyboru szkoły jazdy. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ośrodka szkolenia kierowców? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w niniejszym artykule.

Wybór szkoły jazdy – lokalizacja

Kwestią, którą wiele osób bagatelizuje przy wyborze konkretnej szkoły jazdy jest jej lokalizacja. Oczywiście jest to poważny błąd.  O ile lokalizacja sali wykładowej na obrzeżach lub poza miastem przekłada się jedynie na stratę czasu na dojazdach na zajęcia to plac manewrowy powinien znajdować się blisko centrum miasta. Dzięki temu kursanci nie tracą czasu na jazdę po obrzeżach, ale zdobywają praktyczne umiejętności w centrum miasta. To tu właśnie panuje największy ruch, a warunki jazdy są zbliżone do tych w czasie egzaminu. Bardzo ważne jest również umiejscowienie szkoły jazdy a zwłaszcza miejsca rozpoczynania i kończenia jazd blisko WORD Poznań. Dzięki temu w czasie kursu można pokonywać skrzyżowania, które wystąpią na trasie egzaminacyjnej. Wybór ośrodka spoza miast może wiązać się z tym, że  kursant straci dużo czasu na dojazd do centrum miasta. W konsekwencji efektywny czas szkolenia, które powinno trwać 30 godzin, wykorzystasz na jazdę po prostej drodze.

Renoma szkoły jazdy

Bardzo ważnym aspektem przy wyborze szkoły jazdy powinna być również jej renoma. Co się na nią składa? Przede wszystkim poziom zdawalności egzaminów. Oczywiście krąży na ten temat wiele plotek, w związku z czym warto wiedzieć, że faktyczną zdawalność konkretnego ośrodka szkolenia kierowców można sprawdzić na BIP Poznań. Czy warto zatem sugerować się opiniami na temat danej szkoły? Oczywiście, że tak. Jednak pamiętaj, że bardziej wiarygodne od opinii w Internecie są zazwyczaj opinie wydawane przez znajomych. W przypadku tych internetowych warto sugerować się jeżeli wydaje je osoba pod własnych imieniem i nazwiskiem, a nie anonimowy użytkownik. Na renomę szkoły jazdy składa się również okres jej istnienia, ponieważ wieloletnie utrzymywanie się na rynku samo w sobie świadczy o wysokiej jakości.

Na co zwrócić uwagę porównując oferty szkół jazdy?

Wybierając szkołę jazdy warto zwrócić również uwagę na ilość zatrudnianych przez nią instruktorów oraz ilość pojazdów. Jest to ważne, niezależnie od tego, że z reguły cały kurs wykonuje się u tego samego instruktora. Ilość instruktorów przekłada się bowiem na intensywność kursu, ponieważ zbyt mała ich liczba oznaczałaby konieczność długiego oczekiwania na kolejne zajęcia praktyczne.

Sposób szkolenia jest również bardzo istotny, a wiele osób szuka możliwości jak najszybszego ukończenia kursu. W tym przypadku sprawdzają się intensywne kursy, które są przeprowadzane całościowo w ciągu 15, a nawet 12 dni. Sposób szkolenia to również elastyczność w zakresie godzin w jakich dostępne są „jazdy”, ponieważ obowiązki zawodowe, czy szkolne sprawiają, że niektórym bardziej odpowiadają godziny poranne, a innym popołudniowe. Istotny jest również system rezerwacji jazd, ponieważ powinien być wygodny zarówno dla kursanta, jak i instruktora. Warto również zaznaczyć, że najlepsze szkoły jazdy oferują szkolenia w języku obcym, którym najczęściej jest angielski. Jest to ważne z punktu widzenia obcokrajowców, którzy pragną uzyskać prawo jazdy w Polsce.

Podsumowując należy stwierdzić, że właściwy wybór szkoły jazdy musi uwzględniać wiele aspektów. Należy dokonać go z rozwagą, ponieważ od tego kroku w dużej mierze zależy sukces na egzaminie państwowym.

Ta strona korzysta z plików cookie. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.