Zdjęcie do prawa jazdy w 2022 r.

Jednym z warunków otrzymania nr PKK przed kursem na prawo jazdy, jest złożenie odpowiedniej fotografii we właściwym organie.  Sprawdź poniżej jak musi wyglądać aktualne zdjęcie.

Często zdarza się, że idziemy do fotografa i prosimy o zdjęcie np. do paszportu, karty pobytu, dowodu osobistego lub prawka. Czasami fotograf w natłoku pracy może zapomnieć o aktualnych wymaganiach. Zrobi nam zdjęcie, które do niczego nam nie będzie potrzebne. Może też się zdarzyć, że szkoła jazdy, w której robiliśmy kurs kat. a lub b prawa jazdy informowała nas o tym, ale zapomnieliśmy. Tak więc zgodnie z rozporządzeniem, które weszło 25 lutego 2016r. zdjęcie powinno być:

Właściwy format zdjęcia na prawo jazdy

Wybór dobrego fotografa to podstawa. Prawo jazdy z tym zdjęciem będziemy nosić ok. 15lat i za każdym razem, kiedy będziemy je wyciągać w celu okazania dokumentu, nie możemy się wstydzić. Należy również pamiętać aby fotografia była czytelna, bez pikseli a oczy powinny być otwarte, widoczne źrenice, nie zasłonięte włosami. Wyraz twarzy naturalny, bez uśmiechu a usta zamknięte. Twarz powinna zajmować około 70-80% zdjęcia.

 

 

 

 

Ta strona korzysta z plików cookie. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.